Українська влада тримає в секреті, скільки представників культури й медіа втекли з країни в період війни. Принаймні про це пише видання «Главком», посилаючись на власну поінформованість.
У матеріалі ЗМІ під назвою «Стежкою Потапа, або Куди зникають артисти? Переполох у Мінкульті» йдеться, що органи влади не оприлюднюють дані про кількість діячів культури й журналістів, які після початку повномасштабної війни одержали дозвіл на виїзд і відбули в один кінець.
Мінкульт переадресував запит ЗМІ щодо кількості військовозобов’язаних втікачів зі сфер культури й медіа, які починаючи з 24 лютого 2022 року на підставі листів відомства виїхали й не повернулися, до Державної прикордонної служби. А там відповіли журналістам «Главкому», що не зобов’язані вести такий перелік.
У той же час перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив ЗМІ, що Державній прикордонній службі може бути відома згадана статистика. Також він навів приклад, що під час гастролей національних колективів у кількості 50 осіб із-за кордону не поверталися приблизно 3-5 людей. За словами чиновника, завдання митців, які їздять за кордон, – доносити правду про війну в Україні й спонукати іноземців її підтримувати.
До слова, нещодавно уряд врегулював порядок виїзду митців і медійників за межі України.
Фото ілюстративне з відкритих джерел.
