«Укренерго» спростувало повідомлення деяких ЗМІ й Телеграм-каналів, які з’являлися останніми днями, про ймовірне повернення відключень електроенергії в Україну. В компанії зазначають, що дана інформація недостовірна і жодних обмежувальних заходів нині не застосовують.
Та пресслужба «Укренерго» принагідно додала, що реальна потреба в розумному споживанні електроенергії справді є. Ремонти на деяких об’єктах після ворожих атак ще тривають, та й похолодання в Україні спровокувало значне зростання споживання енергоресурсу. Люди активно вмикають каміни, радіатори, кондиціонери, що навантажує систему та вплине на зростання витрат споживачів. Також у зв’язку із завершенням опалювального сезону з минулого тижня зупинили роботу об’єкти генерації, які не здатні виробляти електроенергію окремо, без теплової. А хмарна погода ще й знижує ефективність роботи сонячних електростанцій.
Тому «Укренерго» просить побутових і бізнес-споживачів мінімізувати застосування потужних електроприладів і по кілька таких не вмикати одночасно з 8-ої до 21-ої, щоб «пожаліти» енергосистему. Не варто забувати, що відповідальність в енергоспоживанні захистить від відключень.
Фото ілюстративне.
Як повідомлялося, ціна на електроенергію для населення в Україні може зрости до 9 гривень за кіловат.
