Пройшло вже 80 років після закінчення Другої світової війни, а в країнах Східної Європи, зокрема й в Україні, досі виявляють рештки німецьких солдатів.
Як інформує DW, 2024 року на територіях, де не проходять бойові дії, знайдено останки 1 700 таких осіб, а в РФ виявлено ще 4 500 загиблих солдатів вермахту. Ці дані повідомив голова Союзу Німеччини з догляду за військовими похованнями Вольфґанґ Шнайдерган. Він вважає трагедією, що українські військові нині, копаючи окопи, знаходять загиблих німецьких солдат, які вісім десятиліть тому воювали в тих місцях.
У Союзі зазначають, що на території Східної Європи досі є неідентифіковані останки близько 2 мільйонів німців. Чимало з них загинули в радянському полоні. Родичі загиблих по нині цікавляться їхніми долями, шукають останки. За рік Союз отримує до 20 тисяч запитів від людей, які хочуть розшукати загиблих рідних.
Згадану організацію було засновано ще 1919 року, через рік по закінченню Першої світової війни. Вона не лише шукає загиблих за кордоном, ексгумує, перепоховує останки, а й доглядає за цвинтарями. Нині Союз опікується понад 800 військовими кладовищами, які знаходяться в 45 країнах, там поховані до 2,8 млн. загиблих.
На жаль, Україну теж очікують аналогічні пошуки щодо своїх загиблих солдат по завершенню нинішньої війни.
Фото: Volksbund (перепоховання загиблих німецьких солдатів).
Як повідомлялося, ексгумація жертв Волинської трагедії у селі Садове (Плужники) розпочнеться в квітні.
