В Угорщині відбулося опитування населення, зокрема й щодо того, як ставляться громадяни країни до вступу України в Євросоюз. Про це інформує «Главком». Результати голосування повідомив Петер Мадяр – очільник опозиційної угорської партії «Тиса», яка й ініціювала опитування.
В альтернативному опитуванні «Голос нації» взяли участь більше 1,1 мільйона респондентів. Їм задали 13 питань і тільки запитання про Україну не стосувалося внутрішньої політики країни. Ствердно на запитання «Чи підтримуєте ви вступ України до Європейського Союзу?» відповіли 58,18% опитаних. Петер Мадяр наголосив, якщо наступного року до влади прийде його партія, підсумки даного опитування стануть основою її політики.
ЗМІ нагадує, що лідер «Тиси» повідомив про початок голосування 15 березня. Тобто потому, як нинішній глава уряду Угорщини Віктор Орбан оголосив про проведення Національних консультацій щодо вступу України до Євросоюзу. Варто сказати, що подібні «опитування» проросійського Орбана опозиція й громадянське суспільство не визнають та називають засобами пропаганди. ЗМІ повідомляли, що опитування, ініційоване урядом, має завершитися до початку літа та зазначали, що раніше в схожих анкетуваннях питання були сформульовані таким чином, щоб отримати на них прогнозовані відповіді.
Опитування, організоване опозицією, відбувалося з 15 березня до 5 квітня у всіх 3155 населених пунктах країни. Кількість респондентів – 1 137 266 осіб віком від 18 років.
Фото: Getty Images (Петер Мадяр).
Як повідомлялося раніше, Орбан не хоче приймати рішення щодо санкцій для РФ до призначення на посаду Трампа.
