Україні із 2020 року вдалося репатріювати (повернути на батьківщину) 13 жінок і 39 дітей з таборів у Сирії. Це всі ті люди, які побажали виїхати й чиє українське громадянство підтвердилося. Про це інформує «Громадське радіо» з посиланням на координаторку сімей, чиї рідні опинилися в згаданих таборах. Головне управління розвідки теж підтвердило дану інформацію. Нині тривають перемовини української та курдської сторін про ще одну людину – у таборі Родж на півночі Сирії залишається одна українка з двома дітьми.
ЗМІ нагадує, що Родж та Аль-Хол — табори закритого типу в Сирії на території, яку контролюють курди. Туди відправляють дітей і колишніх, часто овдовілих, дружин бойовиків різних терористичних угруповань, зокрема Ісламської держави.
За даними міжнародних організацій, в Аль-Холі знаходяться до 70 000 людей. Українські спецслужби, Міністерство закордонних справ, Офіс президента та Меджліс кримськотатарського народу почали операцію з репатріації у 2019 році. Тоді в сирійських таборах перебували 89 українських громадянок з дітьми.
Ще 2 українки нині перебувають у жіночій в’язниці в Багдаді (столиця Іраку). Їх звинуватили у причетності до терористичних угруповань. Щодо згаданих осіб теж тривають дипломатичні перемовини.
Фото ілюстративне (President.gov.ua).
Як повідомлялося, в Україну повернуто тіла ще 909 полеглих воїнів.
