Угоду про надра суттєво змінено й тепер Україна не проти її підписати. Про це інформує видання «Фокус», з посиланням на The Financial Times.
Джерело зазначає, що США погодилися на пропозицію України вважати, що військова допомога, отримана за часів адміністрації попереднього президента Джо Байдена, не надавалася в борг. Тому тепер очікується, що договір підпишуть до кінця поточного тижня – тобто до 4 травня. Український топчиновник на правах анонімності нібито повідомив, що Вашингтон пішов на поступки і умови для Києва стали прийнятними.
Проте в проекті договору певно не викреслено умови про контроль США над надрами та інфраструктурою, як пише ЗМІ. Навіть попри те, що глава українського уряду Денис Шмигаль говорив у цьому контексті про перешкоду євроінтеграції, а нардепи зі “Слуг народу” переймалися, щодо “поганої угоди”. «Високопоставлені українські чиновники повідомили FT, що рамкова угода, яка завершується, поширюється на всі мінеральні ресурси, включаючи нафту і газ, і основні енергетичні активи на всій території України», — гласить The Financial Times.
Фото ілюстративне.
Як повідомлялося, підписано Меморандум про надра – Україна і США тепер за крок до укладення основної угоди.
