Україна – перша в світі країна, яка впровадила механізм декларування зброї в умовах активних бойових дій. Про це повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський.
Пів року як вступив у дію Закон «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю». Так було закладено правове підґрунтя для непритягнення громадян до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу та посилено механізм контролю за її обігом.
До Нацполіції вже звернулися 6350 осіб, у яких задекларовано майже 7 000 одиниць вогнепальної зброї (автоматичної – 3512; карабінів, гвинтівок, рушниць – 3054; пістолетів, револьверів – 384), а також більше 2,5 млн. боєприпасів. Є зброя, що перебуває в обігу тільки на території РФ (приміром, автомат Калашникова зразка 2012 р. (1013 од.), який в серійному виробництві та на озброєні армії ворога з 2018-го).
Найбільше звернень осіб з приводу декларування вогнепальної зброї і боєприпасів надійшло з Києва, Донецької, Запорізької і Харківської областей. Деякі люди добровільно здають знайдену зброю, не бажаючи залишати її в себе. У випадку виявлення в громадянина незаконної зброї, його чекає кримінальна відповідальність. Тому українців закликають долучитися до декларування.
Фото: Іван Вигівський.
Як повідомлялося, життя багатьох людей під час атаки РФ по Києву забрала ракета, виготовлена в КНДР.
