У Плужниках українсько-польська експедиція вже знайшла останки понад 30 осіб

Добігає кінця польовий етап дослідження в рамках українсько-польської експедиції на території колишнього села Пужники Тернопільської області. Про це йдеться на сайті Мінкульту.

Як повідомив заступник міністра культури і стратегічних комунікацій України з питань євроінтеграції Андрій Наджос, приблизно за два тижні роботи на території буде завершено. Потім науковці відберуть генетичний матеріал для подальшого порівняльного аналізу ДНК.

За попередніми даними, знайдено останки більш як 30 осіб. Ексгумовано понад 20 осіб. Також знайдено та вилучено чимало артефактів – ґудзики, взуття, монети, хрестики. Остаточну кількість загиблих вдасться встановити вже після вилучення всіх останків і проведення відповідних досліджень.

За словами Андрія Наджоса, спільна експедиція українців і поляків «працює дуже чітко та злагоджено». Посадовець також наголосив, що країни домовилися про перепоховання останків на кладовищі в селі Пужники. Сторони ведуть діалог про створення єдиного звіту за результатами ексгумації.

«Ця історія може стати новітньою сторінкою у спільному трактуванні минулого. Ми шукаємо те, що нас об’єднує, а не те, що роз’єднує. Наше доброзичливе ставлення мотивує польських партнерів допомагати нам в проведенні пошукових робіт на території Польщі», — наголосив Наджос.

Варто додати, що 24 квітня в Плужниках почалася ексгумація тіл польських громадян, які загинули в 1945 році.

Джерело фото: “Суспільне. Тернопіль”

Як повідомлялося, ексгумація жертв Волинської трагедії у селі Садове (Плужники) розпочнеться в квітні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *