Контракти на 1 рік укладатимуть медпрацівники зі Збройними Силами України. Це повідомив очільник Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко, пояснюючи в ефірі телемарафону як будуть розброньовувати медиків. Про це інформує «Кореспондент».
За словами міністра, жінок-медикинь змушувати йти на фронт ніхто не буде. Контракти стосуватимуться насамперед чоловіків. «…Контракт укладається на один рік. Тобто людина розуміє, що відслужить і відпрацює виключно на медичній посаді, а за рік повернеться», – наголосив Ляшко. За словами чиновника, Міноборони опрацьовує в даній сфері комплексне питання демобілізації. Міністерства планують замінити медиків в лавах ЗСУ за принципом ротації. Тобто людина працює рік, потому її замінює інша призвана особа, а вона повертається в цивільне життя.
Віктор Ляшко також зазначив, що деяким медустановам залишили право бронювати 50% військовозобов’язаних чоловіків. Міністр зауважив, що в умовах мобілізації медиків ключова задача міністерства – «щоб вузькоспеціалізовані і висококваліфіковані кадри потрапляли туди, де вони потрібні», аби рятувати здоров’я й життя, а не аби будь-куди на фронт.
Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України.
Як повідомлялося раніше, тільки за тиждень більше 10 тисяч громадян подали заявки на «Контракт 18-24».
