З 1 липня поточного року Україна переходить на новий стандарт напруги в електромережі. Про це повідомили в групі ДТЕК, роз’яснивши, що означатимуть такі зміни.
Новий стандарт напруги – це перехід від 220 до 230 В. У компанії запевнили, що зміни негативно не вплинуть на роботу побутових пристроїв. І громадянам не потрібно хвилюватися за свою техніку. Сучасні прилади зазвичай виготовляють у відповідності до стандартів Євросоюзу. А 230 В там вже давно є нормою.
Та важлива навіть не цифра, а стабільна напруга в мережі, як кажуть у ДТЕК. І над цим енергетики щодня працюють у нелегких умовах. Також у повідомленні зазначили, що в рамках нового стандарту напруги надалі можливе відхилення на 10%, тобто від 207 В до 253 В, і це варто врахувати населенню при налаштуванні реле напруги у оселях.
В компанії нагадали, що українська енергетична система вже кілька років працює синхронно з Європейською. Перехід на новий стандарт є частиною системних змін і черговим кроком до євроінтеграції.
Фото ілюстративне.
Як повідомлялося раніше, в «Укренерго» пояснили, чи знову українців чекають відключення світла.
